11.8 C
Скопје
23:11 - 23 април, 2024

Скандал! Саша Поповиќ ја избркал Ана Николиќ од студио поради оваа пејачка: Која си ти? Излегувај надвор!

Ана Николиќ често е во јавноста поради однесувањето и кавгите со соработниците и колегите. Сега и Саша Поповиќ раскажа каква му била првата средба со контроверзната пејачка.
Креативниот директор на „Гранд“, Саша Поповиќ, се присети како изгледала првата средба со Николиќ, која не била толку пријатна. Тој откри како ја избркал Ана од студио поради Стоја.

– Ќе ви кажам една анегдота. Беше 2000 или 2001 година, не знам точно кога го отворивме Гранд и правевме десет албуми одеднаш. Тоа беше неверојатно. Доаѓам и на состанокот што го имаше Стоја, таа беше можеби најпродаваната пејачка што се однесува до ЦД-ата и касетите – се присети Поповиќ во емисијата „Шоуто продолжува“ и додаде:

– Влегувам внатре и гледам дека Рале работи со пејач кој никогаш не сум го видел. Велам: Рале да работиме, луд ли си, која е оваа пејачка овде? Јас ѝ велам: „Слушај ти, ајде излегувај надвор“. Таа излезе од кабината и јас ѝ реков: ‘Кој си ти по ѓаволите?!’ Таа ми вели дека еден ден ќе биде популарна, а јас ѝ одговарам: „Никогаш нема да бидеш славна, марш надвор“ – рече Поповиќ и додаде дека Николиќ станала позната по една година.

– Ја поканив во шоуто на Гранд и таа дојде и ме потсети како ми кажа дека ќе биде популарна – се присети Поповиќ.

Слични објави

(Фото) Јелена Ѓоковиќ мами воздишки во Мадрид: Ќе ве заболи глава кога ќе дознаете колку чини накитот кој го носи!

Еспресо

„Не знам како ќе заврши ова“: Марија Шерифовиќ ја откри причината зошто ја нема во „Ѕвездите на Гранд“

Еспресо

(Видео) „Дува силен ветар, ама…“: Се огласи Никола Роквиќ од патот кон Грција

Еспресо

(Фото) Први фотографии на Раста од болница: Раперот задржан поради големи болки

еспресо

(Фото) Пријател објави приватна фотографија на Дарко Лазиќ и Катарина: Вака не сме ги виделе

Еспресо

Раста итно примен во болница

Еспресо
Се вчитува....