11.8 C
Скопје
19:08 - 20 април, 2024

„Таа жена може да ми биде мајка“: Бресквица одговори на критиките на Јелена Карлеуша

Српската пејачка Анѓела Игњатовиќ, позната како Бресквица, ја престави својата песна со која ќе се натпреварува да ја претставува Србија на Евровизија и предизвика бурни реакции во јавноста.

Бресквица беше мета на бројни критики, а меѓу другото беше обвинета дека пеела „песна за геноцид“.

Покрај реакциите на поединци на социјалните мрежи, следеа и бројни коментари од колегите, а меѓу нив беше и Јелена Карлеуша, која ја искажа својата критика.

Имено, Карлеуша изјави дека ако Бресквица сака да сними дует со Цеца, тогаш таа е навистина глупава.

„Прво, навистина не сакам да се расправам со никого, дури ни приватно, особено не јавно. Второ, секако не со луѓе кои се постари од мене, бидејќи имам одредена почит и воспитување. Значи, воопшто не би ја продолжила таа приказна. Единственото нешто што би го кажала јавно за првпат, а што всушност ме повреди, воопшто не е поврзано со песната и останатото. Станува збор за тоа што мојот менаџмент и мојот тим се навредени. Тоа се луѓето кои ми помогнаа многу во мојот живот. Кои ме извадија од некои многу лоши работи што ми се случија. Ништо не бараа од мене за возврат. Тоа се луѓето на кои можам да им се јавам во три часот по полноќ и да знаат дека ќе бидат тука за мене, да ми помогнат во секое време“, одговори Бресквица.

Потоа се осврна на еден сегмент од коментарот на Карлеуша.

„Некој новинар ѝ рекол дека јас ѝ реков да се грижи за сопствената работа. Тоа никогаш во животот не сум го кажала, ниту би го кажала. Таа жена, буквално, може да ми биде мајка врз основа на нејзината возраст. И навистина имам почит кон неа – прво како жена, второ како личност која толку долго е на сцената. Мислам дека не е тешко да се поддржи некого, особено ако е помлад и ако навистина напорно работи на тоа што го прави“, изјави Анѓела Игњатовиќ за „Курир“.

Слични објави

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо
Се вчитува....