23.8 C
Скопје
19:45 - 14 јуни, 2024

Мирјана Карановиќ е итно примена во Ургентниот центар

Актерката Мирјана Карановиќ е примена во Ургентниот центар.

На познатата актерка ѝ се слошило вториот ден од викендот, поради што побарала лекарска помош.

Таа пред неколку минути била видена во здравствена установа каде била придружувана од лекар.

„Видов исцрпена жена која неверојатно личеше на Мира. Изгледаше исцрпено. Слушнав кога докторот ја повика Мирјана Карановиќ да влезе во ординацијата. Сакав да ѝ пријдам, но видов дека навистина се чувствува лошо и дека не е вистинско време. Во ходникот, тогаш искоментирав со другите пациенти дека таа и во тешка состојба зрачи со некоја посебна енергија“, изјавил извор за „Курир“.

Мирјана била испратена на детални прегледи и и била приклучена инфузија. Последниве неколку дена актерката не се чувствува добро, дознава „Курир“.

Слични објави

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо

Јована Јеремиќ откри интимни детали од врската со Драган: Го бакнувам секој дел од неговото тело и тој моето

Еспресо
Се вчитува....