18.8 C
Скопје
06:38 - 13 јуни, 2024

„Детство во 40 квадрати и баба ми која ме израсна“: Марија Шерифовиќ никогаш поемотивна при посетата на родниот град

Марија Шерифовиќ одржа солистички концерт во родниот Крагуевац, а пред да излезе на сцената за „Блиц“ откри какви спомени има од ова место.

-Почнав да пеам пред 20 години, а сега го имам првиот голем солистички концерт. Мислам дека за овие 20 години можеби настапував овде и тоа беа други објекти, не беа диригирани како солистички концерти. Се радувам, малку сум нервозна, но се е во ред – изјавила за „Блиц“.

Пејачката се потсетила и на убавите спомени од родниот град и какви емоции ѝ буди местото.

– Не можам да ви ја кажам целосно вистината, какви емоции предизвикува, но имам некои фрагменти и тоа е главно некое рано детство поврзано со тој мал стан од околу 40 квадрати со една од најважните жени во мојот живот. тоа е баба ми Драгиња, која ме израсна. Тие спомени се најубави, се што дошло со основно и средно е помалку важно затоа што кога ќе почне школото, тука се и проблемите. Моето детство би го опишала како интересно, светло, весело. Имаше фаза на прерано растење. Сè на сè, би рекла дека имало колку убави толку и грди работи да бидам искрена. Верувам дека од ништо не бев лишена – рекла пејачката.

Слични објави

Јована Јеремиќ за пропаднаиот брак и новата љубов: „Гатачката сè ми погоди, ролекс, автомобил, вила…“

еспресо

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо
Се вчитува....