16.8 C
Скопје
05:55 - 13 јуни, 2024

(Фото) Душко Тошиќ и Северина главен мајтап на социјалните мрежи: „Не се знае кој е побизарен“

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ

Преписката на Душко Тошиќ, поранешен фудбалер и се уште легален сопруг на Јелена Карлеуша, со хрватската пејачка Северина е една од главните теми на социјалните мрежи.

Корисниците на социјалната мрежа Х, порано Твитер, не можеа да избегнат да ја коментираат преписката.

„Не знам што е побизарно – што Северина го одбила Душко Тошиќ или што тој сакал таа да му пее на новата јахта“, гласи еден од бројните коментари.

Секако, нивната кореспонденција не можеше да помине без хумористични објави со видеа и илустрации.

– Не го исмева, туку се прави недопирлива. Кога ќе откачуваш некого, воопшто не му одговараш, особено не го поставуваш прашањето „Како?“ – пишува во друг твит.

„Зашто Северина тука пишува како Црногорка? Се прашувам каков вкус има Милиш сендвичот зашто им е единствена маскота по манифестациите од 150 луѓе, чија ли црна јахта преде волна“ – пишува понатаму во коментарите.

принтскрин

Да потсетиме, сопругот на поп дивата Јелена Карлеуша во неколку наврати ѝ праќаше пораки на хрватската ѕвезда, на што таа му возврати. А како што изјави за српски Курир, ја контактирал Северина за да пее на јахтата што неодамна ја купил во Турција.

– Неодамна купив јахта која е паркирана на Босфор и сакав да прославам, а пријателите од групата „WhatsApp“ ми предложија Северина да ни пее. Па, тоа е причината за мојот контакт – изјави Душко вчера за српски Курир.

Инаку, сопругата на Тошиќ, Карлеуша, воопшто не е во добри односи со Северина, а последната нивна јавна кавга беше околу коментарот на хрватската пејачка за Сребреница.

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

 

Слични објави

(Фото) На Драгана Мирковиќ ѝ стигнал меил: Тони Бјелиќ е во врска со помлада секси колешка

еспресо

„Не“ за жилетот: Николина Пишек ги покажа неизбричените пазуви

Еспресо

Вака зборуваше Франсоаз Арди пред смртта: „Се надевам дека смртта ќе ми ја открие тајната на вселената“

еспресо

Жешки детали од спалната соба: Милица Тодоровиќ откри колку пати водела љубов за 24 часа

Еспресо

(Видео) Нивес Целзиус се разголи покрај базен и предизвика воздишки: Покажа многу повеќе од тетоважите

Еспресо

(Фото) Јелена Ѓоковиќ вози велосипед во нива, во фустан со пруги, без трошка шминка: Вака ужива со Новак по неговата операција

Еспресо
Се вчитува....