25.8 C
Скопје
09:48 - 24 јуни, 2024

Јелена Карлеуша „за коси“ ја фати Северина: „Не ме интересира ништо поврзано со Душко“

Јелена Карлеуша повторно се огласи откако протече приватната преписка на нејзиниот сопруг Душко Тошиќ и Северина.

Карлеуша ја објави преписката меѓу Душко и Северина, принтскрин

Таа имаше краток коментар за наводниот флерт на нејзиниот сопруг и хрватската пејачка Северина Вучковиќ.

„Повеќе не ме интересира ништо поврзано со Душко“, изјави Јелена Карлеуша за српските медиуми.

Откако Јелена Карлеуша јавно ги истакна „срамните изјави“ на Северина на тема Сребреница, а сплиќанката ѝ се обрати на пејачката преку Инстаграм, меѓу двете избувна војна.

„Голема мака го принудува човек на мизерија и обесчестување. Јади го тој сендвич и никогаш повеќе да не го спомнуваш мојот син“, ѝ напиша Северина по осудата на Јелена за коментарите на хрватската пејачка на тема Сребреница.

„А ти јади српски к***ц и не бранувај многу. Зашто образот не се плаќа ни со сендвичи ни со пари, несреќничке, како што ти си навикната. Сигурно те натерала мака кога одиш против својот народ, па си подготвена дури и себе и таткото и синот да ги наречеш геноцидни!“, ѝ одговори Јелена на Северина.

По ова, Северина најверојатно се обидела да ја испровоцира Јелена Карлеуша со тоа што ѝ испратила приватна преписка со нејзиниот се уште легален сопруг Душко Тошиќ, од која може да се заклучи дека поранешниот фудбалер се обидел да флертува со Северина, за што таа не била заинтересирана.

Се огласи отуѓениот сопруг на Јелена Карлеуша: Еве зошто Душко ѝ се јавил на Северина

Слични објави

Астропрогноза за понеденик, 24 јуни: За биковите профит, стрелците ќе излезат од зоната на удобност

еспресо

(Фото) Џенифер Лопез на одмор во Италија, но без Бен Афлек: Згодна и не е сама!

еспресо

Среќна недела: Три хороскопски знаци кои ќе имаат среќа во новата недела

еспресо

Нови шокантни детали за смртта на Метју Пери: Полицијата испитува славна жена под сомнеж за поврзаност со случајот

еспресо

(Фото) Се огласи Јелена Карлеуша во екот на разводот со Душко: „Не можат да се купат три работи во животот, а тоа се…“

еспресо

(Фото) Средба на принцот Вилијам со Тејлор Свифт: „Кошмар зад сцената“, еве ги деталите

еспресо
Се вчитува....