Кристен Стјуарт би сакала да е жена-мачка во филмот за Бетмен!

Таа се пошегува дека би било интересно да глуми со својот поранешен партнер, кој го игра ликот на Бетмен.

Кристен Стјуарт (29) одговорила дека би било „смешно“ таа да ја замени Зои Кравиц во новиот филм за Бетмен, пишува etonline.com.

Таа го одбила предлогот на обожавателите, бидејќи била „добра пријателка со Кравиц“, која ќе го игра ликот на жена-мачка.

Но, после тоа нагласила дека тоа би било кул. Таа ги открила своите симпатии спрема франшизата, нагласувајќи како е „огромна обожавателка на филмовите за маскираниот одмазник“.

Горда е на Роберт Патинсон, кој го игра главниот лик. Тие двајца беа во љубовна врска 4 години.

Но, на крајот рекла: „Едвај чекам да го гледам тој филм“.

Американската актерка моментално е зафатена со промоцијата и кампањата околу трилерот „Underwater“.

View this post on Instagram

UNDERWATER is an American science fiction horror film starring Kristen Stewart, to be released January 10, 2020. We've assembled a gallery of films set underwater – both live action and animation – to "wet" your appetite for films from the deep. Gallery: http://bit.ly/2uAAfzf #YELLOWSUBMARINE #OPERATIONPETTICOAT #CaryGrant #AQUAMAN #JasonMomoa #ATLANTIS #FINDINGNEMO #47METERSDOWN #MandyMoore #THELIFEAQUATIC #STEVEZISSOU #AnjelicaHuston #BillMurray #CateBlanchett #THEMEG #JasonStatham #SPONGEBOBSQUAREPANTS #UNDERWATER #KristenStewart #THELITTLEMERMAID #SPHERE #DustinHoffman #THESPYWHOLOVEDME #JamesBond #STARWARS #PHANTOMMENACE #JarJarBinks #U571 #MatthewMcConaughey Gallery: http://bit.ly/2uAAfzf

A post shared by Everett Collection (@everettphotos) on

Кристен признала дека секојдневните снимања во подморничкото одело биле „мачни искуства“. Покрај се таа сака да снима акциони филмови, бидејќи ѝ овозможуваат нов предизвик и ја ставаат на тест за издржливост на сопствените способности.

Слични објави

БИЛИ АЈЛИШ ОТКРИВА: Луѓето се плашат од големи гради, изгубив многу следбеници поради нив

Еспресо

(ВИДЕО) СЕВЕРИНА Е БЕСТРАШНА: Ми рекоа дека тоа можело да ме убие

И. Т.

ЛИНДА ЕВАНГЕЛИСТА ГО ПРЕКИНА МОЛКОТ: Прозборе за естетската процедура што го уништи нејзиниот изглед и кариера

И. Т.

(ФОТО) ЛОКУМЧИЊА: Никогаш толку секси – Меган Фокс и Кортни Кардашијан

Еспресо

(ФОТО) КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА: Кејт Мидлтон блесна во бела комбинација воодушевувајќи ја светската јавност

И. Т.

РАЗГОВОР СО АЛЕКСАНДАР ТОДОРОВСКИ, ПОБЕДНИК НА МАКФЕСТ 2021: Кога ме повикаа на сцената помислив дека ја добив наградата за дебитант!

Кате Божиновска
Се вчитува....