Идрис Елба обвинет од јавноста дека лаже за неговото заразување со коронавирусот!

Славниот Идрис Елба неодамна со обожавателите сподели дека неговиот резултат за коронавирусот е позитивен, а набргу се зарази и неговата сопруга Сабрина.

Актерот повеќе пати им се обрати на своите фанови преку Инстаграм и сподели со нив некои детали од неговата состојба, а сега се соочува со непријатни обвиенија – дека е потполно здрав и дека му е платено да лаже дека е заразен.

Profimedia

„Идеата на некои луѓе дека некој ми платил само за да кажам дека сум добил коронавирус е тотално с**ње. Тоа е огромна глупост, а луѓето ја шират како да е вистинска вест. Не постои никаква корист јас и Сабрина да седиме дома со денови и да зборуваме дека сме го добиле вирусот, доколку не сме. Воопшто не ја разбирам таа логика“, истакна актерот.

Profimedia

Тој се обрати и за коментарите како тоа богатите имаат поголема веројатност да бидат тестирани.

„Мислам дека дебатата за богатите и сиромашните луѓе и тоа кој добил тест, а кој не, не е здрава. Океј, добив тест, но добив и вирус, дали тоа ме прави привилегиран? Не го разбирам тоа. Ова не е филм. Јас сега не сум актер. Само сум човек кој според некаква случајност се наоѓа во очите на јавноста. Затоа сакам луѓето да разберат дека ова е навистина реална ситуација. Не се чувствувам привилегиран со тоа што сум тестиран и го имам вирусот“, заклучи Елба.

Profimedia

Слични објави

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor

ТВРДАТ ДЕКА КИМ КАРДАШИЈАН ЈА КОПИРА НЕЈЗЕ: Актерката повторно привлекува внимание

Igor

ГИ ГЛЕДА ЛИ НЕКОЈ БИКИНИТЕ? Плејбој зајчица ги облекла „најситните бикини на светот“, видете како изгледа (ФОТО)

Igor

Славниот актер постојано глуми татко, а својата ќерка не сака ниту да ја запознае

Igor

Кралицата четири часа разговарала со принцот Хари: Му забранила една работа и му кажала зборови од кои се наежил

Еспресо

Северина на премиерата на „Игра на тронови“

Igor

Остави Коментар

1 × три =

Слични објави

Уживање во базен: Алесандра Амброзио на Ибица (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Преопуштена акција на црвениот тепих: Ја бакнувал без срам, а таа не можела да ги додржи градите (ФОТО)

Igor

Вашиот партнер не сака секс? Ова се причините!

Igor

Едноставна и прекрасна: Камерон Дијаз во опуштено издание (ФОТО)

Igor

Неодоливата Лорен Симпсон и корисни совети како да постигнете совршено тело! (ФОТО)

Еспресо

Шон Мендес ги згрози обожавателките со својата нехигиенска навика

Igor