Хороскоп за 14 јануари 2020: Биковите ќе имаат дополнителна заработка

ОВЕН

Работа: Можно е вашата стабилност на работното поле е во моментов загрозена и да не се чувствувате добро поради тоа.

Љубов: Имате добар однос со саканата особа, задоволни сте од вашата врска.

Здравје: Ќе ви годи повеќе сон. Најдете време за одмор.

БИК

Работа: Можно е да добиете понуда за дополнителна работа. Пред вас е поволна можност за добра заработка.

Љубов: Добро се чувствувате крај својот партнер кој ви пружа максимална љубов и поддршка.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува доста позитивен ден низ кој на работното поле можете да остварите некој мал напредок.

Љубов: Можете да уживате во убавите заеднички моменти со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Бидете редовни со исхраната.

РАК

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате нови работни проблеми и компликации. Ве очекува фаза која носи помалку стресови.

Љубов: Важно ви е да ја задржите блискоста која сте ја имале со саканата личност.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

ЛАВ

Работа: Очекувајте потврда околу некоја нова работа која сте ја планирале. Пред вас е позитивен ден.

Љубов: Ве очекува почеток на нова комуникација со личност која до сега не сте ја приметувале.

Здравје: Чувајте се од инфекции и настинки.

ДЕВИЦА

Работа: Неопходно е некои работи да се менуваат ако сакате на работното поле да остварите било каков напредок.

Љубов: Планирате брак со личноста со која сте сега во врска.

Здравје: Посетите стоматолог.

ВАГА

Работа: Надевајте се на добри вести на работното поле. Пред вас е шанса да преминете на некои подобро работно место.

Љубов: Многу сте посветени на саканата личност и важно ви е да покажете на сите како вашата љубов е силна.

Здравје: Потребно ви е повеќе активност.

СКОРПИЈА

Работа: Амбициозни сте и важно ви е да ги остварите сите цели кои сте ги зацртале. Ќе дадете се од себе да направите чекор напред на финансиски план.

Љубов: Потребно е да бидете поотворени во контактот со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Хронични тегоби.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работете на трпението затоа што ако бидете повеќе во афект, можете да имате поголеми проблеми од она што мислите.

Љубов: Кон саканата личност сте често тврдоглави иако понекогаш не сте свесни за тој ваш став.

Здравје: Добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Денешниот ден ви протекува мирно и немате премногу обврски. Можете да очекувате генерално добра работна состојба.

Љубов: Можно е да ви се пружи шанса за обнова на контактот со личност која не сте ја заборавиле.

Здравје: Крвниот притисок ви варира.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви се појавуваат некои работни проблеми и потребна ви е нечија помош да ги решите.

Љубов: Се надевате на помирување со личноста која ви значи, иако не ви покажала некој интерес.

Здравје: Градниот кош ви е чувствителен.

РИБИ

Работа: Пред вас е ден во кој, пред се, ќе се занимавате со организација на нови работи. Можете да очекувате дека ќе бидете многу зафатени.

Љубов: Можно е да сонувате околу средба со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Проблеми со стомакот.

Слични објави

Селин Дион и на 51 година не престанува да ја шокира јавноста со провокативните модни комбинации (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за ден 19.07.2020: Девицата ќе биде одлично организирана, а Близнакот е збунет од љубовта

Еспресо

Стела Мекартни има над 60 милиони, но сепак отпушта половина од вработените во екот на пандемијата од Ковид-19!

Еспресо

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Еспресо

Елтон Џон го прекина концертот: Падна на клавирот и заплака! (ВИДЕО)

Еспресо

Со што се занимава сопругот на Северина додека таа има проблеми во Загреб?

Еспресо

Остави Коментар

3 × 1 =

Слични објави

Маќеата на славните сестри Вилијамс: Нивниот татко ме изгладнуваше мене и синот, немавме ништо! (ФОТО)

Еспресо

Оваа недела 3 хороскопски знаци ќе имаат НЕВИДЕНА СРЕЌА и тоа за нив е САМО ПОЧЕТОК!

Igor

Откриена нова „мини Месечина“, која во моментов кружи околу Земјата

Еспресо

Кинеските бербери на креативен начин успеваат да ја завршат работата и притоа да се заштитат! (ВИДЕО)

Еспресо

Нема да ги препознаете: Каролина Гочева и сопругот Михаил во маски и ракавици упатија порака до сите нас! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дали верувате дека ова е Антонио Бандерас? Славниот актер непрепознатлив пред вилата во Марбеја (ФОТО)

Еспресо