31.8 C
Скопје
19:58 - 22 јули, 2024

(Фото) Никогаш не изгледала подобро! Жешки фотографии на Сека Алексиќ, се соблече и ги покажа облините!

Српската пејачка Сека Алексиќ летово има предизвик да го избалансира приватниот и деловниот живот бидејќи ја очекува работно лето, но во паузите што ги „украде“ во напорниот распоред ќе успее со сопругот и синовите да ужива во морската магија. Како што дознава српски „Блиц“, пејачката уште од минатата година има закажани настапи за оваа сезона, но водела сметка да не ја загрози семејната идила.

– Во својата вила во Стара Пазова, Сека секако си направи вистинско мало летно уживање со базен и растенија кои не би ги имала ниту во најдобрите одморалишта, а покрај тоа има и приватност. Таа го исполни дворот и со удобни лежалки и лулашки, па престојот во својот рај со синовите и сопругот е бесценето. Сепак, децата се навикнати семејно да уживаат и на море, што нема да изостане ниту оваа година, иако Сека има напорен распоред на настапи – вели за „Блиц“ извор близок до Сека и додава:

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)


– Доколку Сека ја прифатеше секоја понуда, немаше да има слободен ден за неа ова лето, но секогаш инсистирала на рамнотежа бидејќи семејството ѝ е важно. Да се усогласи сето тоа е вистински предизвик за нејзиниот тим. Па така, Сека летово ќе успее да ја забавува својата публика, а притоа да не трпи семејството. Таа сигурно ќе успее да украде неколку часа и пред настапите на црногорското приморје, но специјално одвои време да го помине само со семејството. Јован и Јаков ќе уживаат со родителите, а на тоа многу му се радуваат иако во сопствениот двор имаат мал аква парк.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Она што може да се забележи е дека Сека ја донела својата линија и тело до совршенство.

– Ја доведов мојата линија до изгледот што го посакував. Секогаш може да биде подобро, секако. Слатките деновиве генерално ги исклучив. Здраво се хранам. Нема шега. Почнав и со тренинзи. Имам такви кризи, што мислев дека сум болна. Тоа е навика. Јас сум буквално зависник. Сега издржувам. Имам пет оброци на ден и водам сметка. Кога има многу од сè, не сакам ништо, а сакам кога нема ништо – рекла неодамна, по што набрзо ослабела осум килограми.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Слични објави

(Видео) Ја покажа својата витка линија и стомачните: Николина Пишек заводлива во бело минијатурно бикини

Еспресо

(Видео) Исплива интимна снимка од Јована Јеремиќ и нејзиниот партнер: Не можат да ги тргнат рацете еден од друг

Еспресо

Бившиот на Цеца се омажи за мисица: Богдан и Јована се венчаа во тајност на свето место

Еспресо

(Видео) Шекил О’Нил и српскиот рапер направија хаос во Хрватска: Дресот на НБА ѕвездата ги воодушеви сите!

Еспресо

Никол Кидман даде редок коментар за Том Круз: „Живеевме во приколка, бевме многу блиски“

еспресо

Пет години од смртта на Дијана Милојковиќ: Нејзината натчовечка борба со тешката болест го сплоти Балканот

Еспресо
Се вчитува....