39.8 C
Скопје
16:06 - 19 јули, 2024

„Девојче е“: Даниел Кајмакоски ќе стане татко по третпат, среќната вест ја сподели на Инстаграм

Македонскиот пејач Даниел Кајмакоски (40) и неговата сопруга Марина го очекуваат нивното второ заедничко дете.

По синот Стефан, кој го добија во април минатата година, сега Даниел и Марина открија дека во нивното семејство ќе пристигне девојче.

Како што објавивме претходно, двојката е на семеен одмор во родниот крај на Кајмакоски и деновиве ги посетија Охрид, Вевчани и Струга. Кајмакоски сподели неколку заеднички фотографии со сопругата и синот, на кои се гледа трудничкиот стомак на Марина.

„Како Струга нема друга, но без Вевчани не правиме ништо“, напиша тој во описот на објавата, додавајќи ги хаштазите „Убавините на Македонија“ и „It’s a Girl“, што во превод значи – „Девојче е“.

Да потсетиме, Даниел Кајмакоски претходно беше во брак со манекенката Кристина Димитријевска, со која има едно дете – синот Давид.

По разделбата со Димитријевска во 2020 година, пејачот го чуваше приватниот живот далеку од очите на јавноста. Тоа се смени во септември 2022 година, кога ја сподели првата фотографија со неговата сегашна сопруга Марина.

Фото: Инстаграм/Даниел Кајмакоски
Фото: Инстаграм/Даниел Кајмакоски
Фото: Инстаграм/Даниел Кајмакоски
Фото: Инстаграм/Даниел Кајмакоски
Фото: Инстаграм/Даниел Кајмакоски

Слични објави

(Фото) Јелена Карлеуша со шокантна објава за куче претепано до смрт: „Барам итна реакција“

еспресо

(Видео) „Жено, побарај помош!“ Ана Николиќ повторно шокира, во долна облека шета по улица!

Еспресо

(Фото) Ела Дворник топлес и во танга: Какви брутални фотографии

Еспресо

Контроверзниот Десингерица: На жена ми ѝ пречи кога им плукам на луѓето во уста, но мене тоа ме прави среќен

Еспресо

Принцот Хари ќе објави нов „сензационален материјал“ во нова книга: Има што да раскаже за серија книги

еспресо

(Фото) Жељко Бебек настапува со синот кој „растура“: Сакам да ме „прешиша“ на сцена

еспресо
Се вчитува....