7.8 C
Скопје
20:10 - 20 февруари, 2024

(Фото) „Ти си моја преткомора“: Марија Шерифовиќ со емотивна порака покажа колку ѝ значи познатата пејачка

Српската популарна пејачка Марија Шерифовиќ на многу оригинален начин ѝ го честиташе роденденот на колешката Јована Пајиќ.

Познато е дека Јована Пајиќ и Марија Шерифовиќ се најдобри пријателки, а оваа емотина порака е уште еден доказ за тоа. Поп-пејачката со посебни зборови ѝ се обрати на својата колешка и пријателка.

– Можеби ти си сродна душа на Срна, но ти си мојата преткомора. Среќен роденден. Биди жива и среќна засекогаш – истакна таа.

Да потсетиме, откако Јована Пајиќ се разведе од Салет Тропик, медиумите објавија дека таа и Марија се во врска, но веднаш демантираа.

Слични објави

(Фото) Александра Пријовиќ со сопругот славеа до зори: Цигара во рацете, алкохол на масата

Еспресо

Неда Украден на работ на солзи: Пејачката се присети на својот голем хит кој има посебно значење за неа

Еспресо

„Сега одам до крај“, се огласи Северина: Судот ѝ го врати синот

Еспресо

Аца Лукас осуден за нарушување на честа и угледот на уредничката на РТС Оливера Ковачевиќ

Еспресо

Јелена Ѓоковиќ откри зошто станала веган: „Веганството започна од болка“

Еспресо

(Фото) Нивес Целзиус во секси луксузно издание: Се појави во проѕирен фустан со светкави украси

Еспресо
Се вчитува....