-3.2 C
Скопје
23:51 - 8 февруари, 2023

(Фото) Оваа гимнастичарка е толку убава што морала да ангажира телохранители

Гимнастичарката Оливија Дан (20) моментално е најпозната гимнастичарка во светот. Членката е на гимнастичкиот тим на Универзитетот во Луизијана, но освен што е позната по своите спортски успеси, прочуена е и по убавината која за жал ѝ прави проблеми во последно време.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

Таа важи за една од најуспешните колеџ ѕвезди во САД, а заработува околу два милиони долари годишно.

Оливија е многу популарна и на социјалните мрежи и како што објавија странските медиуми, првиот милион го заработила токму благодарение на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

– Сакам да бидам пример за младите девојки. Сакам да бидам добар пример и да испратам порака дека сме повеќе од она што го покажуваме преку спортот. Тие работи ми се многу важни. Не сакам да вршам притисок врз себе и да се обидувам да се споредувам со другите луѓе. Се обидувам да најдам баланс помеѓу студиите, социјалните мрежи и гимнастиката. Тоа се сите мои приоритети – им изјави Оливија на британските новинари.

Сепак, неодамнешниот инцидент што се случи на почетокот на месецот, кога Оливија настапи на натпревар во Јута, покажа дека ѝ славата носи одреден товар.

Имено, кон неа „нагрнале“ тинејџери кои сакале да ја допрат и да ѝ земат автограм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

По „нападот“ и инцидентот на тинејџерката во Јута, Оливија Дан испрати порака до своите фанови.

– Секогаш ќе ја ценам и ќе ја сакам вашата поддршка, но доколку дојдете на натпревар, сакам да ве замолам да ги почитувате другите гимнастичари и гимнастичката заедница бидејќи ние само си ја работиме нашата работа, рече таа.

Поради овој немил настан таа морала да ангажира телохранители, а нејзиниот тренер Џеј Кларк инсистира гимнастичарката да патува со телохранител до крајот на сезоната за фановите да не ја загрозат нејзината безбедност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Olivia Dunne (@livvydunne)

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....