7.8 C
Скопје
06:52 - 28 февруари, 2024

(Фото) Џорџина Родригез го изненади Роналдо со скап божиќен подарок: А кој би го одбил ова?

Вереницата на Кристијано Роналдо, модел и танчерка Џорџина Родригез го изненади својот сакан со луксузен божиќен подарок. Родригез на социјалните мрежи објави видео со честитки.

Џорџина Родригез (28) на следбениците на својот Инстаграм профил им покажа како нејзиното семејство го помина Божиќ и го покажа подарокот што го подготви за својот партнер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Georgina Rodríguez (@georginagio)

Манекенката му подарила на Кристијано Роналдо луксузен автомобил Rolls-Royce Dawn чија цена започнува од 365.000 долари.

Фудбалерот се изненадил кога видел автомобил паркиран пред куќата, украсен со лента за подароци и панделка. Откако славното семејство се провозе со новиот Ролс-Ројс, Роналдо на Инстаграм ѝ се заблагодари на својата сакана.

„Ти благодарам љубов моја“, напиша фудбалерот.

Џорџина Родригез и Кристијано Роналдо се во врска од 2016 година. Фудбалерот и манекенката имаат две заеднички деца: 5-годишната Алана и седуммесечната Бела. Спортистот има уште три деца: 12-годишниот Кристијано Џуниор и 5-годишните близнаци Ева и Матео.

Слични објави

(Видео) Гога Секулиќ го прослави роденденот на луксузна дестинација: Пејачката покажа какво изненадување ја дочекало во хотелот

Еспресо

„Ќе ти ја скратиме косата“: Српската пејачка била жртва на демнач и добивала застрашувачки закани на домашна адреса

Еспресо

„Нонстоп сум на инфузии“: Цеца проговори за здравствените проблеми со кои се соочила периодов

Еспресо

(Фото) Ова е вилата што Аца Лукас ѝ ја остави на Соња по разводот: Луксузот го одзема здивот

Еспресо

„Јас го добив детето, а тој доби стан“: Неда Украден ја отвори душата и се присети на разводот со поранешниот сопруг

Еспресо

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо
Се вчитува....