14.8 C
Скопје
22:35 - 29 мај, 2024

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Силно невреме пропратено со дожд и бурен ветер вчера го зафати Дубаи, а апокалиптичните фотографии и видеа од тој град ги преплавија социјалните мрежи.

Познатата млада двојка, водителката Сашка Веселинов и нејзиниот сопруг Ѓорѓе Ѓоковиќ, брат на тенисерот Новак Ѓоковиќ деновиве престојуваат токму таму и се сведоци на невремето.

Имено, Сашка на социјалните мрежи споделила неколку кадри што правела со сопругот во моментот на невремето. По пат гледаме дека автомобилите се делумно во вода, некои се речиси до половина, а тие се упатија кон салон за убавина.

– Не знам кој е полуд. Јас што одам на закажан третман за коса или Ѓо што ме вози – напишала водителката.

Обилни дождови денеска ги зафатија Обединетите Арапски Емирати, поплавувајќи делови од главните автопатишта, а на патиштата во Дубаи има и бројни напуштени возила.

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....