13.8 C
Скопје
00:16 - 30 мај, 2024

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

Меган Маркл е неппрепознатлива во лежерен изглед – фармерки и бела маичка од 60 долари.

Снаата на британскиот крал Чарлс Трети им се придружи на членовите на Алијансата на мајките. Така, таа заедно со нив облече бела маица со натпис „Love Like a Mother“ за 60 долари (100% од профитот од нивната продажба оди за потребите на организацијата). Алијансата на мајките ги поддржува бремените и тинејџерските родители во згрижување за да можат да изградат позитивна иднина за нивните семејства.

Сопругата на принцот Хари маичката ја искомбинира со фармерки, а на себе речиси и нема шминка.

Американската актерка Абигејл Спенсер, позната по улогата во ТВ серијата Suits, во која глумеше и Меган Маркл, исто така се приклучи на иницијативата Алијанса на мајките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kelly McKee Zajfen (@_heartmom_)

 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....