2.8 C
Скопје
05:09 - 21 април, 2024

ЏО БАЈДЕН НА „ТИКТОК“: Американскиот претседател сними видео со браќата Џонас во Белата Куќа

Американскиот претседател Џо Бајден е новиот брат Џонас! Браќата Џонас го повикаа претседателот за рекреација на виралното видео „Џо Бајрон“ на социјалната мрежа „ТикТок“, и го снимија во вистинската Бела куќа и го објавија на Инстаграм.

Во видеото, Џо, Ник и Кевин Џонас се појавуваат на различни места низ новогодишно-украсената Бела Куќа, на претседателско тло, додека ги синхронизираат фразите од виралното ТикТок видео на кое улични ликови погрешно го изговараат името на актуелниот ПОТУС и му посакуваат пораки („Кој е претседателот, човеку?“ „Бајрон!“).

Изненадувачкиот пресврт? На крајот, никој друг туку самиот Бајден се открива дека е „зад камерата“.

„Дали го добивме?“, прашува Кевин, пред видеото да го пресече претседателот кој држи iPhone.

„Го добивме“, одговара Бајден.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jonas Brothers (@jonasbrothers)

Клипот „Џо Бајрон“ е извлечен од видеата објавени од „Sidetalk NYC“ на „YouTube“, кои почнаа да стануваат вирални на ТикТок во октомври. Платформата за споделување видео содржи бројни клипови од луѓе кои ги синхронизираат линиите од видеата на „Sidetalk“, како на пример “Бинг Бонг! Дали сте вакцинирани? Да, господине. Еј јо!”

Причината за посетата на Браќата Јонас на Белата куќа и кога се случила не е јасна. Пејачите неодамна го откажаа настапот на „Power 96.1 Jingle Ball“ во Атланта во четвртокот, откако членовите на нивниот тим беа позитивни на Ковид-19.

„Крајно сме разочарани што не можеме да бидеме таму со нашите фанови во Атланта. Но, се надеваме дека ќе можете да го гледате нашиот настап на 25 декември во 20 часот по Источно/Пацифик време кога мрежата на „CW“ повторно ќе го емитува специјалното „Jingle Ball““, напиша групата на својата стори објава на Инстаграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by President Joe Biden (@potus)

Слични објави

„Ајде веќе!“: Харис ѝ се дерел на Мелина пред сите, не сакал да дава изјави за медиумите

Еспресо

Единаесет милиони прегледи за 11 часа: Тејлор Свифт на најубав начин му оддаде почит на легендарниот филм, овој детаљ ги воодушеви сите

еспресо

Цеца Ражнатовиќ откри кога Анастасија и Немања ќе се венчаат: Еве ги деталите за свадбата на деценијата

еспресо

(Фото) Вака пред смртта Бојана Јанковиќ зборувала за поранешниот сопруг: Мојата крв…

Еспресо

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо
Се вчитува....