9.8 C
Скопје
07:16 - 15 април, 2024

Цеца ја поддржа Бресквица: Ѝ држам среќа да победи, таа е преслатка

Светлана Цеца Ражнатовиќ на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна расположена и веднаш ја поддржа Бресквица која се пласираше во финалето на Евровизија.

„Таа е премногу слатка, талентирана и држам среќа за таа да победи“, ѝ дала поддршка Ражнатовиќ на својата млада колешка, а ги пофали и сите пејачи на првата полуфинална вечер на ПЗЕ.

„Сите натпреварувачи се трудеа да остават впечаток што се однесува до перформансите. Секоја чест за трудот, треба да се поздрави, но јас сум дефинитивно за Бресквица“, повтори Цеца, а потоа ѝ се придружи Драган Којиќ Кеба, кој ја прегрна.

„Само да видите дека немаше провокации“, се насмеа пејачот, што малку ја изненади Цеца.

„Живеат за да ги заматат водите“, се пошегува пејачката за седмата сила.

Слични објави

Кои хороскопски знаци ќе пливаат во пари оваа недела: За Скорпиите зголемување на платата, за Рибите нови инвестиции

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ во емисија во живо ги покажа гаќите, цела Србија откри каква долна облека носи водителката!

Еспресо

„Нераскинлива судбинска врска“: Астролог ги анализира наталните карти на кралот Чарлс и кралицата Камила

еспресо

Ѓорѓе Давид се врати на местото на несреќата: Пејачот објави дека повторно заминува од Македонија

Еспресо

Почина српска пејачка по борба со ракот на 41 година: Во јануари ѝ рекле дека ѝ остануваат уште 6 месеци живот

Еспресо

(Фото) Хју Хефнер дебело платил за гробот до Мерилин Монро: „Жално е што ја искористи и нејзината смрт“

еспресо
Се вчитува....