19.8 C
Скопје
21:58 - 14 јуни, 2024

(ФОТО) Ламбе Алабаковски сподели моменти од прославата по повод крштевката на својот помлад син: Прекрасна семејна фотографија

Некогашната тинејџерска музичка ѕвезда Ламбе Алабаковски, по неколку години живот во Америка, заедно со својата сопруга Магдалена и синовите Михаил и Димитриј одлучи повторно да се врати во Македонија, во родната Битола.

Фото: Принтскрин / Instagram

Ламбе во Македонија е од лани летото. Неодамна пејачот по долга музичка пауза настапи на концертот посветен на Тоше Проески и Аки Ракимовски.

Фото: Принтскрин / Instagram

Пејачот на својот инстаграм – профил сподели прекрасна семејна фотографија од прославата по повод крштевката на својот помлад син. Преслаткиот Димитриј со руса кадрава коса во април наполни две годинки, а викендов имаше свето крштевање во манастирот Св.Јован Бигорски.

Фото: Принтскрин / Instagram

“Вие кои во Христа се крстивте во Христа се облековте”
(Гал. 3:27) Крштевка на помалиот син Димитриј – напиша пејачот.

Фото: Принтскрин / Instagram

Слични објави

(Фото) Кејт Мидлтон се огласи пред утрешното јавно појавување: Терапијата оди добро, има лоши и добри денови

еспресо

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо
Се вчитува....