25.8 C
Скопје
09:37 - 24 јуни, 2024

(Видео) „Исплива“ снимка на Теодора Џехверовиќ: Липа и се гуши во солзи поради бившиот!

Српската пејачка Теодора Џехверовиќ е една од најуспешните млади пејачки на Балканот, која неодамна го промовираше нејзиниот нов студиски албум „Жена без адресе“. Песните од албумот одлично поминуваат кај публиката, а некои од нив веќе се издвоија како хитови кои ќе го одбележат летото.

Сепак, нејзиниот приватен живот го одбележаа неколку бурни љубовни односи. Во 2017 година, таа започна врска со Анѓело Ранковиќ, со кого заедно беа во првата сезона на реалното шоу „Задруга“. Оваа приказна ѝ беше прилично јавна, со оглед на тоа што тие беа под 24-часовен видеонадзор. По завршувањето на шоуто, тие беа уште некое време заедно, по што се разделија.

Нејзината следна позната врска беше онаа со кошаркарот Нино Челебиќ, со кого беа заедно две години. Според српските медиуми, тие раскинаа поради неговите обиди да ѝ влијае врз нејзината музичка кариера.

Фото: Инстаграм
Теодора и Нино / Фото: Инстаграм

Сега таа објави видео на својот тикток-профил, на кое може да се види дека таа првично плаче во својот автомобил поради некое поранешно момче, а потоа покажува дека сега е повторно среќна како негова поранешна девојка.

Според коментарите под видеото, многумина сметаа дека ова видео е посветено на Челебиќ, бидејќи таа врска ѝ беше посериозна во споредба со останатите.

Во моментов, Теодора Џехверовиќ е во врска со словенечкиот кошаркар Матиц Ребец. Тие не се појавуваат заедно во јавноста, а во медиумите има многу малку детали за нивниот однос.

Слични објави

Уште една екс-девојка му помага на Бен Афлек да го преброди разводот со Џеј Ло: Таа е Гвинет Палтроу!

еспресо

Скрининг за карцином на грлото на матката, ХПВ типизација или ПАП тест?

еспресо

(Фото) Жешка поддршка за Хрватска: Нивес Целзијус позираше гола и се завитка во знаме

Еспресо

Јелена Карлеуша сподели снимка со Душко: „Простувај, подобро не знаев“

еспресо

(Видео) Прво огласување на Драган Станковиќ по пожарот! Партнерот на Јована Јеремиќ е шокиран: Турбулентно е на пекарскиот пазар, властите нека истражат

Еспресо

Познат новинар исчезна на грчки остров, полицијата се сомнева дека паднал од карпа: „Сакаше пеш да се врати од плажа…“

еспресо
Се вчитува....