36.8 C
Скопје
17:17 - 18 јуни, 2024

(Видео+фото) Сите очи вперени во неа! Јелена Карлеуша на гласање пристигна во фустан со боите на српското знаме

Во Србија денеска се одржуваат локални избори во 89 градови и општини, меѓу кои се Белград, Нови Сад, Ниш, Чачак, Ваљево, како и во повеќето општини во Војводина. Избирачките места се отворени во 7 часот, а се затвораат во 20 часот.

Српската поп дива Јелена Карлеуша ја изврши својата граѓанска должност и се појави на своето избирачко место да гласа за изборната листа за којашто се определила.

Карлеуша како и секогаш со својот стајлинг ги воодушевила сите, а на долгиот бел фустан го имала знамето на Србија.

Пејачката се појави на Дедиње во бел фустан со комбинација на сина и црвена боја, кои го сочинуваат и српското знаме.

На главата имаше голем шешир и бели очила за сонце.

Таа во еден момент ја помести наметката зад фустанот и ја покажа српската тробојка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Повеќе фотографии од стајлингот на Јелена Карлеуша на денешното гласање можете да погледнете ТУКА.

Да потсетиме, Јелена Карлеуша на претходните избори стана хит на социјалните мрежи поради нејзиниот стајлинг кој ги остави сите без здив.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jelena Karleuša (@karleusastar)

Слични објави

Александра Шијакоска е прекрасна трудница: „Господ знаеше колку си им потребно на нашите срца…“

Еспресо

(Фото) Елена Стојановска стана балерина: Водителката играше во претстава во НОБ

Еспресо

(Видео) Јелена Ѓоковиќ направи роденденска журка до зори, а потоа падна во прегратките на Новак

Еспресо

„Опасен фраер е“! Марија Шерифовиќ откри кој е татко на нејзиниот син Марио, ја сподели оваа информација за него

Еспресо

Почина Стојан Андов (89) – првиот претседател на Собранието на независна Македонија

еспресо

Џенифер Лопез на одмор во Италија со Бен Афлек: Пејачката сака да го спаси бракот

еспресо
Се вчитува....