18.8 C
Скопје
16:34 - 20 април, 2024

Петар Грашо со втор концерт во Скопје

Популарниот хрватски музичар Петар Грашо го распродаде првиот и ќе одржи втор концерт во Скопје, во Македонска филхармонија.

Вториот концерт на Грашо е закажан за 27-ми април од 21 часот.

Првиот концерт на Грашо кој е распродаден е закажан за 26-ти април.

Музиката е нераскинлив дел од неговата душа, а тој пак, е музички илузионист, со тежина која веќе 25 години не може да се измери, но затоа пак може да се препознае и почувствува нејзината вредност. Македонската публика секогаш со овации и со аплауз, воодушевено ги прима изведбите на Петар Грашо, па нема сомнеж дека така ќе биде и овојпат.

Сите оние кои останаа без влезница за првиот концерт, можат уште веднаш да си купат влезница за вториот. Истото можат да го направат преку продажната мрежа на www.kupikarta.com Розе Веро 2, како и ЈК травел во Бисер.

Слични објави

За минута зема 2 000 евра бакшиш! Бресквица направи хаос меѓу публиката со песната „Орлово гнездо“

Еспресо

(Фото) Поради неа ја оставил мисицата: Починатата водителка Бојана има сестра близначка како јајце слична на неа

еспресо

Неделен хороскоп, од 22 до 28 април: Среќно небо за Овните, добра вест за Лавовите, љубовни искри за Водолиите…

еспресо

Колегите на водителката Бојана Јанковиќ во шок: Пред смртта била најсреќна личност во светот

еспресо

Водителката Бојана Јанковиќ пронајдена мртва во стан, се чека на обдукција на телото

еспресо

Астропрогноза за сабота, 20 април: Вагите да посветат внимание на партнерот, Водолиите да се отворат за нови познанства

еспресо
Се вчитува....