24.8 C
Скопје
08:56 - 13 јуни, 2024

Ознака : зајаци

Секојдневие

Чудниот случај на Мери Тофт: Место деца раѓала зајчиња! (ФОТО)

Слободен печат
Мери Тофт (1701-1763) од градот Годалминг, Велика Британија, е една од најчудните жени кои некогаш живееле на оваа планета. Таа останала бремена во 1726 година...