Ознака : уганда

Секојдневие

Маж од Уганда мета на критики и потсмев: Се венчал со маж мислејќи дека е жена! (ФОТО)

Еспресо
Имам во Уганда бил критикуван откако се венчал со маж, за кој тој мислел дека е жена, што само укажува на нетолеранцијата на хомосексуалци во...