17.8 C
Скопје
04:56 - 20 мај, 2024

Ознака : тодоровска

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Ана Тодоровска ги маркира МРАКОВИТЕ ВО ОПШТЕСТВОТО: „Еден исцрнет ред вреди повеќе од илјада зборови!“

Кате Божиновска
Ана Тодоровска е пионер на редактираната поезија во Македонија. Автор на „Мракизам“ фб страница , каде објавува редактирани поеми, „вооружена со црн маркер“. Ана Тодоровска, или...