6.8 C
Скопје
04:26 - 27 февруари, 2024

Ознака : шафт

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Почина прочуениот Шафт: Го прослави улогата на детективот, а делеше кадар и со Неда Арнериќ

Еспресо
Глумецот Ричард Раундтри почина на 81 годишна возраст. Американскиот актер Ричард Раундтри, кој се прослави со улогата на приватниот детектив Џон Шафт во популарната серија...