39.8 C
Скопје
17:09 - 19 јули, 2024

Ознака : „Пауер Ренџерс“

Свет

На 49 години почина актерот од „Пауер Ренџерс“, Џејсон Дејвид Френк наводно извршил самоубиство

Еспресо
Американскиот актер Џејсон Дејвид Френк, најпознат по улогата на Томи Оливер во серијата „Power Rangers“, почина на 49-годишна возраст. Веста ја соопштија американските медиуми, цитирајќи...