Tag : пауел

Ви Препорачуваме Свет Сцена

Ќерката на најпознатиот ловец на крокодили му ја посветува венчавката на својот татко: Ќе запалиме свеќа во негова чест

Еспресо
Бинди Ирвин и нејзиниот вереник Чендлер Пауел одлучија следната година церемонијата на венчавката да ја одржат во Австралиска зоолошка градина, во знак на сеќавање на...