19.8 C
Скопје
22:03 - 19 мај, 2024

Ознака : македонски градби

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

(ФОТО) НАПРАВИЛ СÈ СО СВОИ РАЦЕ: Реплики на македонски градби го красат дворот на Стојан Арсиќ

Кате Божиновска
Кога ќе го посетите дворот на последната куќа во скопската населба Керамидница, во која живее семејството Арсиќ, ќе имате впечаток дека сте влегле во некое...