9.8 C
Скопје
07:05 - 15 април, 2024

Ознака : Кендис Бушнел

СветСлајдерСцена

АВТОРКАТА НА „СЕКСОТ И ГРАДОТ“: Истоимената серија не е феминистичка

И. Т.
Кендис Бушнел, авторката на книгата „Сексот и градот“, според која е создадена истоимената серија, вели дека оваа приказна не е феминистичка и дека не треба...