16.8 C
Скопје
05:26 - 13 јуни, 2024

Ознака : кантавтор

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

СЕМЕЈСТВОТО БАЛАШЕВИЌ БАРА: Освен музеј за легендарниот кантавтор, да има и кафуле, продавница за сувенири и 11 соби за туристи

Еспресо
Градското собрание на Нови Сад го прифати планот за реновирање на Универзитетскиот парк на брегот на Дунав, простор на кој, меѓу другото, ќе се наоѓа...