26.8 C
Скопје
09:26 - 13 јуни, 2024

Ознака : калиа димитровска

Секојдневие

Калиа Димитрова: „Медуза“ постои како антипод на патријархалното уредување

jasmina.kantardzieva
Пред сè, честитки за првиот роденден на порталот „Медуза“. Како единствен феминистички портал во Македонија, со какви предизвици и потешкотии се соочувавте во оваа прва...