26.8 C
Скопје
09:16 - 13 јуни, 2024

Ознака : јапонско јаболко

Здрави навикиЗдравјеСлајдер

СЕЗОНА НА ЈАПОНСКО ЈАБОЛКО: Специфично овошје за подобар имунитет

И. Т.
Јапонското јаболко кое меѓу народот се среќава и под името рајско јаболко, е овошје што пристигнало на Балканот на почетокот од минатиот век. Ова портокалово...