24.8 C
Скопје
09:06 - 24 јуни, 2024

Ознака : хунзи

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииСлајдер

Која е тајната на долговечноста на Хунзите? Живеат повеќе од 100 години, а за жените е нормално да станат мајки и на 60 години

Еспресо
Животниот век на Хунзите со години бил мистерија за истражувачите и докторите ширум светот. Во продолжение прочитајте која е тајната на убавината и виталноста на...