3.8 C
Скопје
03:34 - 21 февруари, 2024

Ознака : Хадис Наџафи

ЕспресоСлајдер

(Видео) Брутално убиена млада девојка во Иран откако ја врзала косата во знак на протест

Еспресо
Хадис Наџафи, девојка од Иран, стана еден од симболите на борбата против угнетувањето на жените во Иран, откако беше брутално убиена од полицијата за време...