4.8 C
Скопје
03:37 - 4 март, 2024

Ознака : Фиби Новаковиќ

БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

(Видео) Најмоќната Србинка на светот: Со 290 милиони долари таа е 30-та на листата на најмоќни жени во светот

Еспресо
Фиби Новаковиќ е најмоќната Србинка на светот, поранешна агентка на ЦИА, милионерка од листата на „Форбс“, жена која го задржала моминското презиме и во двата...