Tag : Едита Арадановиќ

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Никој не го забележа деталот на фустанот: Сите гледаат во голите гради на Едита (ФОТО)

Васко Спасоски
Едита Арадановиќ е една од најзгодните пејачки на српската естрада, па кога и да објави провокативна слика предизвикува хаос на социјалните мрежи. Неодамна таа објавуваше...
Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Една од најубавите српски пејачки ужива во минијатурно бикини на Тајланд (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната пејачка Едита Арадиновиќ (26) одмара на Тајланд, а од таму објави селфи-фотографија на која позира во минијатурно бикини. Едита ја покажа својата совршена форма...
Еспресо Шоу биз

Го прекрши договорот и ги напушти „Министарке“: Погледнете колку пари треба да врати Едита (ФОТО)

Слободен печат
Една од најубавите српски пејачки, Едита Арадиновиќ се најде на листата на осомничени за напад на просториите на нејзините поранешни соработници Филип Милетиќ и Милош...
Еспресо Шоу биз

Даниел Кајмакоски како Шон Мендес ја испеа „Сињорита“ и победи во „Твоето лице звучи познато“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Поп-пејачот Даниел Кајмакоски победи во „Твоето лице звучи познато“. Тој е победник во деветтата епизода во петтата сезона на регионалното музичко шоу. Македонскиот пејач влезе...