26.8 C
Скопје
09:52 - 13 јуни, 2024

Ознака : докуниколци

Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

МакеДокс – Повик за Докуникулци 2024

еспресо
Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ е во потрага по шестата генерација „Докуникулци“ на возраст од 14 до 18 години, кои сакаат да бидат дел од едногодишната работилница за...