18.8 C
Скопје
06:39 - 13 јуни, 2024

Ознака : Диџеј Тиесто

ЛајфстајлСцена

Диџеј Тиесто со солзи во очите се ожени со 29 години помладата партнерка – моделот Ана Бекерс (ФОТО)

Igor
Светски познатиот диџеј Тиесто и моделот Аника Бекерс се запознаа во ресторантот „Catch“ во Њујорк, во 2015-та година, а четири години подоцна направија гламурозна свадба...