26.8 C
Скопје
09:04 - 13 јуни, 2024

Ознака : де сантис

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Гувернерот на Флорида Де Сантис го надмина Трамп во поддршката на републиканците

Еспресо
Гувернерот на Флорида Де Сантис го победи Трамп во поддршката на републиканците. Повеќето поддржувачи на Републиканската партија, вклучително и бројни независни гласачи, се подготвени да...