13.8 C
Скопје
19:53 - 23 април, 2024

Ознака : британско кралско семесјтво

СветСлајдерСцена

(ФОТО) НОВ АКСЕСОАР: Кралицата Елизабета прв пат видена со бастун

Еспресо
Денес, кралицата Елизабета за прв пат беше видена со бастун како помагало за одење за време на службата во катедралата „Свети Петар“ во Вестминстер.  ...