11.8 C
Скопје
07:49 - 15 април, 2024

Ознака : бонг

Филм и ТВ

НАЈГОЛЕМ ШОК ВО ИСТОРИЈАТА НА ОСКАРИТЕ: Неговиот филм е прогласен за НАЈДОБАР, а режисерот од солзи не можеше да зборува (ВИДЕО)

Еспресо
Оскарот за најдобар филм на овогодинешната церемонија  го доби „Паразит“, дело на јужнокорејскиот режисер Бонг Џун Хоа.  Ова е првпат во историјата на Оскарите некој...