16.8 C
Скопје
15:47 - 27 февруари, 2024

Ознака : аналогни

СекојдневиеСлајдер

Англија ги отстранува аналогните часовници од училиштата: Учениците имаат проблем да го одредат времето на традиционален часовник

Еспресо
Во испитните сали во Велика Британија аналогните часовници ќе бидат заменети со дигитални часовници бидејќи „учениците имаат проблем да го одредат времето на традиционалниот часовник“....