10.8 C
Скопје
09:22 - 10 декември, 2022

Ознака : амнестија

Еспресо Слајдер

Маск објави „амнестија“ за забранетите профили на Твитер по анкетата: „Амнестијата ќе започне следната недела, гласот на народот е глас на бога“

Еспресо
Американскиот претприемач и сопственик на Твитер, Илон Маск, најави дека ќе ги врати блокираните сметки на социјалната мрежа откако мнозинството учесници во неговата анкетасе изјасниле...