35.8 C
Скопје
19:31 - 15 јули, 2024

Ознака : 9 мај

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

9 мај, денот на големата парада во Русија: Ќе има ли прекин на огнот или бомбите ќе се засилат?

Еспресо
9 мај, годишнината од нацистичкиот пораз, нема да биде годишнина на победата на Путин. Исто така, на 9 мај се роди она што подоцна стана...