3.8 C
Скопје
18:55 - 5 декември, 2023

(Видео) Здравко Чолиќ се качи на сцена со Дино Мерлин: Никој како сарајлиите 

На вториот концерт на Дино Мерлин во Белград, на сцената се качи Здравко Чолиќ.

Заедно ја изведоа песната „Да ти кажем шта ми је“, а во Штарк Арената во Белград, преполна до последно место на цел глас пееја 20.000 фанови. Со Здраво на сцена, се случила вистинска ерупција од воодушевување и емоции.

принтскрин

Двјацата пејачи, инаку сограѓани, на крајот се прегрнале и ја поздравиле еуфоричната публика.

„Како дете бев на првиот концерт на Здравко Чолиќ во Кошево, а сега сме тука“, порача Мерлин.

(Фото) Дино Мерлин ја врати на сцена, и тоа директно од село: Еве што прави Ивана Банфиќ далеку од рефлекторите

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....