3.8 C
Скопје
19:16 - 5 декември, 2023

(Фото) Дино Мерлин ја врати на сцена, и тоа директно од село: Еве што прави Ивана Банфиќ далеку од рефлекторите

Беше вистинска бомба во 90-те години, а потоа одлучи да се повлече.

принтскрин

Хрватската пејачка Ивана Банфиќ беше на врвот на својата музичка кариера, а потоа се повлече од центарот на вниманието и го продолжи животот на село со сопругот Круно Ладишиќ и синот Јан.

Таа се посвети на животните и природата, а на Инстаграм често ги изненадува своите следбеници со фотографии од нејзината фарма.

Така често можеме да ја видиме со гумени чизми и лопата во раката, како ја чисти шталата, како се грижи за сеното, копа, сади и слично.

Банфиќ во последните години живее во село во близина на Сисак, каде што нашла мир со своето семејство.

– Како семејство сакавме промена и да пробаме поинаков начин на живот од урбаниот. Дотогаш, 20 години живеев во штикли, во тесни фустани и бев во сопственост на медиумите, секогаш морав да бидам одлична, и морав да бидам убава. Јас и мојот сопруг ја сакаме природата и некако ни дојде спонтано да се преселиме. Започнавме нова авантура, живот на село. Реновираме стара селска куќа и живееме таму. Можеби не е толку едноставно и бајковито како што изгледаше – изјави пред неколку години за медиумите, а денес целосно го живее селскиот живот.

Сепак, Ивана завчера во белградска Арена блесна на сцената во друштво на Дино Мерлин и го оптеаа заедно големиот хит „Годинама“. Беше очигледно дека животот на село ѝ одговара и дека воопшто не изгубила ни грамче од убавината.

принтскрин

Слични објави

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо
Се вчитува....