5.8 C
Скопје
22:12 - 6 декември, 2023

(Видео) За светкавиот фустан на Цеца сите коментираат: „Претера, како за на свадба“

Пејачката Цеца Ражнатовиќ вчера се појави на снимањето на емисијата „Ѕвезде Гранда“, а со својот изглед предизвика лавина коментари.

Имено, членката на жирито се појави во долг сребрен фустан со реси и бисери, кој особено ја истакна нејзината линија, а дополнителен зачин беше длабокиот шлиц.

Цеца изгледот го заокружи со сребрени чевли со висока потпетица, плик сребрена чанта, додека косата ја среди во висока пунџа.

Шминката пак, е со акцент на очите, а тука е и црвениот кармин за сензуален изглед.

Но и покрај бројните пофални коментари, на социјалните мрежи се коментира дека ваков фустан е посоодветен за свадба отколку за Ѕвездите на гранд.

Слични објави

Анџелина Џоли ја напушта глумата и заминува од „валканиот Холивуд“: Признава дека уште се опоравува од пеколниот развод

Еспресо

(Фото) Наташа Беквалац со новогодишна елка од подот до таванот: Целата блеска во злато

Еспресо

„Ме демне пред куќа“: Софија Вергара побара забрана за приближување на маж кој ја следи

Еспресо

Мишо Ковач излезе од болница, еве како се чувствува легендарниот пејач

Еспресо

Почина српската актерка Јелена Чворовиќ Пауновиќ, позната по улогите во „Среќни луѓе“ и „Семејно богатство“

Еспресо

Среќата ве следи: Три хороскопски знаци ќе се исполнат со радост до крајот на декември

Еспресо
Се вчитува....