3.8 C
Скопје
20:50 - 5 декември, 2023

Колку земаат за пеење на свадби регионалните ѕвезди Јелена Розга, Жељко Јоксимовиќ, Лепа Брена: Од цифрите ќе ви се заврти во глава

Регионалните музички ѕвезди ги полнат сите концертни сали во кои настапуваат. Иако имаат повеќедецениска кариера сепак не им е непознато да пеат на приватни прослави, како што се свадби и за тоа заработуваат огромни хонорари.

Обичајот кој некогаш се сметаше за понижувачки, на ѕвездите како Јелена Розга, Халид Бешлиќ, Жељко Јоксимовиќ и Лепа Брена им носи речиси најголем приход денес.

Јелена Розга и Тони Цетински заедно чинат повеќе од 15.000 евра, доколку сакате да се појават на вашата свадбена веселба. Како што пишува „Стори“, Јелена за пеење на свадба зема 6.000 евра, додека Тони бара дури 10.000 евра.

Доколку сакате на свадбата да ви пее Жељко Јоксимовиќ ќе треба да издвоите буџет од 10.000 евра, а најскапо ќе поминете ако ја ангажирате Лепа Брена, која „свадбарскиот“ настап го наплатува по 30.000 евра.

Еве колку чинат регионалните ѕвезди кога пеат на свадби:

1. Халид Бешлиќ – 8 -10 илјади евра

2. Жељко Јоксимовиќ – 10 илјади евра

3. Јелена Розга – 6 илјади евра

4. Маја Шупут – 8 илјади евра

5. Младен Грдовиќ – 5 илјади евра

6. Неда Украдена – 5 илјади евра

7. Тони Цетински – 10 илјади евра

8. Јошко Чагаљ Џоле – 8 илјади евра

9. Лепа Брена – 30 илјади евра

Слични објави

Тончи Хуљиќ сака уште внуци: Петар Грашо и Хана Хуљиќ повторно ќе станат родители?

Еспресо

Пристигнува „Недеља“: Објавен датумот на премиерата на филмот за Џеј Рамадановски

Еспресо

И Горан Бреговиќ се прости од Владо Правдиќ: „Тој беше единствениот фин дечко меѓу нас“

Еспресо

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо
Се вчитува....