19.8 C
Скопје
21:33 - 14 јуни, 2024

(Видео) Случај Ен Хеч: Повикот на 911 од соседот дава информации за страшната паника на местото на несреќата

Со избезуменото аудио, човекот – веројатно сосед – кој повикал 911 веднаш по несреќата кога познатата глумица се удрила во куќата со својот автомобил, се доловува дел од морничавата атмосфера на настанот на несреќата.

Соседот ѝ кажал на полицијата дека автомобилот се движел толку брзо што се наоѓа во втората соба од куќата.

„Како да е 10 стапки внатре во куќата“, рече соседот.

Полицијата го замолува соседот да се обиде да ја извлече жртвата од автомобилот на при тоа да биде сигурен дека нема да го стави во опасност својот живот.

Малку подоцна соседот ѝ кажува на итната служба дека автомобилот гори и дека чадот станува „навистина црн“, додека се слуша како гласови врескаат во позадина…Соседот продолжува да објаснува дека некој е заробен во автомобилот, но тој тогаш се уште не знае дека станува збор за позната глумица. Сирени ечат во позадина.

„Еве доаѓа болничарот“, вели соседот.

Полицијата од итната служба која е на телефонска линија го замолува соседот да остане на телефон додека лекарите не почнат да и помагаат на жртвата.

По несреќата Хеч беше хоспитализирана во критична состојба.

Инспекторите добија налог за проверка на нејзината крв и последователните тестови покажаа дека таа била под дејство на наркотици, соопшти полицијата.

Нејзиниот портпарол изјави за Си-Ен-Ен дека актерката има значајна повреда на белите дробови за која е потребен респиратор, и дека се здобила со тешки изгореници. Нејзиното семејство и пријателите подоцна рекоа дека таа претрпела и тешка аноксична повреда на мозокот, која се јавува кога мозокот е лишен од кислород.

До нејзината смрт во неделата, таа беше одржувана во живот за да се утврди дали нејзините органи се од витално значење за донација.

Слични објави

(Фото) Павле и Ирина Камилоски му направија крштевка на синот Јосиф

Еспресо

(Фото) Злато и дијаманти: Позната српска манекенка се прошета низ Белград со накит вреден 72.000 евра

Еспресо

(Фото) Сопругата на Дарко Лазиќ се соблече во шестиот месец од бременоста! Го покажа стомакот во минијатурно бикини

Еспресо

Скандал во „Никогаш не е доцна“: Жика Јакшиќ ги фатил натпреварувачите во измама, веднаш ги дисквалификувал

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Минимално инвазивен ласерски третман на враснато влакно

еспресо

Драгана Мирковиќ испрати порака до ќерката на Цеца Ражнатовиќ: Пејачките со години не беа во добри односи

Еспресо
Се вчитува....